Зәйдә Михаил Данилов истәлегенә багышланган ирекле көрәш буенча ачык республика турниры тәмамланды

2023 елның 20 феврале, дүшәмбе

18 февральдә Зәй шәһәренең «Старт» спорт-сәламәтләндерү комплексында Михаил Владимирович Данилов истәлегенә ирекле көрәш буенча ачык республика турниры узды. Ярышларда Татарстан Республикасының 8 муниципаль районыннан, Мамадыш, Менделеевск, Түбән Кама, Яр Чаллы, Казан, Зәй шәһәрләреннән, шулай ук Россия шәһәрләреннән – Бугуруслан һәм Ижау шәһәрләреннән (Удмурт Республикасы) 193 көрәшче катнашты.

Ачылу тантанасында Зәй муниципаль районы башлыгы урынбасары Петр Уразайкин, физик культура, спорт һәм туризм идарәсе башлыгы Илфат Ашрапов, «Зәй» спорт мәктәбе директоры Илзира Тимеркаев, хатыны Валентина Данилова һәм улы Марат Михайлович, турнир спонсорлары, шулай ук Михаил Владимировичның тәрбияләнүчеләре һәм дуслары, Зәй муниципаль районының спорт ветераннары катнашты. Ярышлар башланыр алдыннан Петр Сергеевич турнирда катнашучыларга сәламләү сүзе белән мөрәҗәгать итте һәм спорт мәктәбендә тәрбияләнүче Данил Карповка ирекле көрәш буенча 1 нче спорт разряды билгесен тапшырды. Шулай ук катнашучыларны Зәй шәһәрендә көрәшкә нигез салучы, ТРның атказанган физик культура хезмәткәре Илфат Имамиев сәламләде.