Нәфис һәм Сокол Татарстан Республикасы Суперкубогы өчен матчта уйнаячак

2023 елның 14 апреле, җомга

2023 елның җәйге футбол сезоны Татарстанда Татарстан Республикасы Суперкубогы өчен матч ачачак. Иң кадерле трофейны чемпионат җиңүчесе һәм Татарстан Республикасы Кубогы иясе үзара уйнаячак.

Узган ел ике трофейны да Казанның «Нәфис»клубы отты. Аның көндәше узган елгы чемпионат нәтиҗәләре буенча өченче урынны алган «Сокол» командасы булачак. Шунысын да билгеләп үтәргә кирәк, турнирның көмеш призеры Ижевскидан Делин ярышларда катнашудан баш тартты.

Сезоннар арасында командалар өч тапкыр – ике тапкыр ТР Кышкы чемпионаты кысаларында, шулай ук Татарстан Республикасы футбол федерациясе кубогына традицион турнирда очраштылар. Нәтиҗә - Нәфис җиңүе һәм ике тигез исәп.

Суперкубок матчы якшәмбе, 16 апрельдә 15:00 сәгатьтә «Электрон»стадионында узачак.