Түбән Кама ярыммарафонын үткәрү датасы үзгәрде 2023

2023 елның 1 июне, пәнҗешәмбе

Түбән Кама ярыммарафоны 18 июньнән 30 июльгә — алдан игълан ителгән датадан ай ярымга соңрак күчерелә. Күчерү шәһәрдә башка зур чара үткәрү белән бәйле.

TIMERMAN оештыручылар командасы һәрвакыт Татарстанда чараларны сыйфатлы оештыру өстендә эшли. Республикада башка чаралар уздырылган очракта, команда йөгерүләрне юл хәрәкәтен уңайлы итеп ябу өчен башка буш датага күчерә.

Инде теркәлгән барлык катнашучыларның да сатып алынган слотта теркәлү датасы автомат рәвештә яңартыла теркәлү яңартылуы турында өстәмә мәгълүмат барлык спортчыларга электрон почта аша җибәреләчәк.

Түбән Кама-Идел буеның иң яшел шәһәре. Стартта катнашу өчен Татарстан һәм Идел буе спортчылары гына түгел, Россиянең башка зур өлешләреннән дә спортчылар килә.

Түбән Кама ярыммарафоны кысаларында 3 км, 10 км һәм ярыммарафон 21.1 км дистанцияләре бар.өлкәннәр өчен ярышлардан тыш, шәһәрдә традицион TIMERKIDS йөгерешләре узачак.

Ярышлар турында мәгълүмат белән сайтта танышырга мөмкин timerman.org яңалыкларны һәм яңартылган мәгълүматны күзәтү өчен Telegram — канал сериясендәге социаль челтәрләргә һәм Вконтакте төркеменә язылырга киңәш ителә.