Олег Матыцин: Татарстан – спорт проектларын тормышка ашыруда һәрвакыт ышанычлы партнер

2024 елның 12 гыйнвары, җомга

Бүген Идел буе дәүләт физик культура, спорт һәм туризм университетында «2023 елда Татарстан Республикасы спорт министрлыгының эш йомгаклары һәм 2024 елга бурычлар турында»гы мәсьәлә буенча Татарстан Республикасы спорт министрлыгы коллегиясенең киңәйтелгән утырышы узды.

Татарстан Республикасы спорт министрлыгының йомгаклау чарасында Россия Федерациясе Спорт министры Олег Матыцин, Россия чаңгы узышлары федерациясе президенты Елена Вяльбе һәм Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин катнашты.

Коллегиядә «2023 елда Татарстан Республикасы спорт министрлыгы эшчәнлегенең төп йомгаклары һәм 2024 елга бурычлар турында» доклады белән Татарстан Республикасы спорт министры Владимир Леонов чыгыш ясады. Ул хәбәр иткәнчә, Татарстан Рәисенең һәм республика Хөкүмәтенең ярдәме белән өстәмә 139 спорт корылмасы файдалануга тапшырылды һәм бүген республикада аларның саны 11820 тәшкил итә.

Россия Федерациясе Спорт министры Олег Матыцин үз чыгышында Татарстан Республикасының халыкара һәм Бөтенроссия масштабындагы спорт проектларын үткәрүдә ышанычлы партнер булуын билгеләп үтте:

2023 ел нәтиҗәләре буенча һәм 2024 елга планнарда мин спортның төбәктә үсешнең өстенлекле юнәлешләренең берсе булуын күрәм. Татарстанның халыкара һәм Бөтенроссия масштабындагы спорт проектларын гамәлгә ашыруда ышанычлы партнерыбыз булуына мин бик рәхмәтле. Зур проектлардан тыш, югары казанышлар спорты һәм массакүләм спорт гармонияле рәвештә үсеш ала-бу күпкырлы эш һәм дәүләтебезнең тотрыклы үсешенә керткән өлеше.

Татарстанда  Спорт – тормыш нормасы «федераль проекты уңышлы тормышка ашырыла һәм республика халкының спорт белән шөгыльләнергә баруы һәм барлык яңа объектларга ихтыяҗ булуы сөендерә.

Алда безне ике зур вакыйга көтә һәм алар Казанда узачак – бу «киләчәк уеннары» һәм БРИКС илләренең спорт уеннары. Республика өчен Казан горурлыгы өчен тагын бер сәбәп, һәм, әлбәттә, болар барысы да бөтен төбәк өчен өстәмә җаваплылык тота. Уңышлар һәм яңа җиңүләр телим!, диде Олег Васильевич.