«КОС-Синтез-УОР» Беларусь Республикасы җыелма командасы белән Россия чемпионатының 7 нче урыны өчен уйнаячак

2024 елның 26 марты, сишәмбе

7 урын өчен уеннар сериясендә КОС-Синтез-Уорның көндәшләре Беларусь Республикасы милли җыелма командасы булачак. Старт көрәше 29 мартта Казанда, җавап көрәше бер атнадан соң Минскида узачак.

Россия чемпионаты регламентына ярашлы, серия командаларның берсе ике җиңүгә кадәр дәвам итәчәк. Кирәк булса, хәл иткүче өченче матч заводчылар территориясендә узачак.

Сериядә ике команданың каршылыгы якты булырга вәгъдә итә. Көчләр тышкы яктан тигез булуга карамастан, Казан ватерполчылары регулярны белоруска караганда бер рәткә югарырак тәмамладылар. Чемпионат барышында заводчылар төп вакытта өч тапкыр җиңү яулыйлар (14-9, 13-8, 13-12), Белоруссиянең милли җыелма командасы узган елның октябрендә бер тапкыр гына җиңү яулый.

Авырлыкларга карамастан, Белоруссия командасы тиз өйрәнде һәм үз уенына өстәде. Моны берничә универсаль уенчының шәхси нәтиҗәлелек рейтингында Яхшы позицияләре раслый: Владислав Вареник яклаучылар исемлеген җитәкли һәм үз активында 84 гол белән бомбардирлар арасында 5 урынны ала, Александр Филлимонов саклану планы уенчылары таблицасында 3 нче урында һәм җәлеп ителгән фоллар ешлыгы буенча 2 нче позициядә.

КОС-Синтез-УОР даими сезонын 7 нче урында тәмамлый, плей-оффка чыгу мөмкинлекләрен тормышка ашыра алмый. Мәскәүдә узган соңгы 18 турда Николай Шепелев тәрбиясендәгеләр уңай нәтиҗәгә ирешү мөмкинлеге бар. Әмма, «МК СШОР ВОСТОК» матчларындагы канәгатьләнерлек булмаган нәтиҗәләр Казанга турнир таблицасында «Штурм-2002»не узып китәргә мөмкинлек бирми.

КОС-Синтез-УОР командасы һәм Беларусь Республикасы җыелма командасы җиңүгә төрле, әмма үз юлы белән көчле мотивациягә ия. Бу каршылыкның старты аерым әһәмияткә ия булачак беренче көрәш, анда заводчыларның мөмкинлекләре өстенрәк күренә.