Татарстан Республикасы җыелма командасы — чирәмдәге хоккей буенча Россия беренчелеге җиңүчесе

2024 елның 27 июле, шимбә

27 июльдә Казанда 12-14 яшьлек егетләр арасында чирәмдәге хоккей буенча Россия беренчелеге тәмамланды. Турнир «Спорт — тормыш нормасы» федераль проектының «Демография» милли проектының максатлары нигезендә узды.

Татарстан Республикасы җыелмасы өчен чыгыш ясаган «Динамо» спорт мәктәбендә тәрбияләнүчеләр турнирны бер генә җиңелүсез уздырдылар һәм берсүзсез лидер булдылар.

Турнирда шулай ук «Динамо-2011» ОРССМ (тренеры – Филюшин Александр Геннадьевич) һәм «Динамо-2012» ОРССМ (тренерлары – Майоров Алексей Александрович һәм Фадеев Денис Радикович) җыелмалары катнашты. Командалар көрәшче характерын күрсәттеләр һәм бәяләп бетергесез тәҗрибә алдылар, ләкин призерлар өчлегенә барып җитү барып чыкмады.

Командаларның йомгаклау хәле:

1 урын – Татарстан Республикасы җыелма командасы

2 урын – Щелково ш. «ИВС буенча урта гомуми белем бирү мәктәбе»

3 урын – Мәскәү җыелма командасы

4 урын – «Динамо-2012» ОРССМ