сентябрь, 2024 ел
чәршәмбе

Манеж ел буе футбол белән шөгыльләнергә мөмкинлек бирәчәк.

Тэги: Спорт — тормыш нормасы

Ярышларда Баулы, Зәй, Бөгелмә, Кама Аланыннан 92 спортчы катнашты.

сентябрь, 2024 ел
дүшәмбе

Әлмәттә «Спорт – тормыш нормасы» федераль проекты кысаларында «Демография» милли проекты кысаларында сәламәтлеге мөмкинлекләре чикләнгән затлар өчен ГТО тесты узды.

шимбә

24 августта Менделеевск яңа рекорд куйды, 10 меңнән артык кунакны каршылыклы узышлар буенча ярышларга җыйды Геройлар ярышы.

Тэги: Спорт — тормыш нормасы

23 августта Бөгелмәнең үзәк мәйданында гаилә командалары арасында Татарстан Республикасы көненә, Бөгелмә шәһәре көненә һәм нефть һәм газ сәнәгате хезмәткәрләре көненә багышланган «ГТО уеннары» узды.

Тэги: Спорт — тормыш нормасы ГТО Гаилә елы

чәршәмбе

Чара мәгариф һәм фән өлкәсе хезмәткәрләренең республика август конференциясе кысаларында узды.

сишәмбе

16-18 августта Казанда хатын-кызлар командалары арасында 7х7 форматында Бөтенроссия массакүләм футбол фестиваленең төбәкара этабы узды.

чәршәмбе

Спорт чарасында физкультура укытучылары белән бергә Спас муниципаль районы Башкарма комитетының мәгариф бүлеге хезмәткәрләре, район балалар сәламәтләндерү-белем бирү үзәге директоры Кузнецов Юрий Евгений улы да катнашты.

сишәмбе

Яңартылган объектны капиталь ремонттан соң район башлыгы Равил Хисаметдинов район бүлекчәләре, идарәләре җитәкчеләре һәм халык катнашында ачты.

дүшәмбе

Физкультурачылар көне «Спорт - тормыш нормасы» федераль проектын һәм «Демография»илкүләм проектын гамәлгә ашыру кысаларында үткәрелә.