сентябрь, 2024 ел
чәршәмбе

Ярышларда Баулы, Зәй, Бөгелмә, Кама Аланыннан 92 спортчы катнашты.

сентябрь, 2024 ел
дүшәмбе

2024 елның 30 августында парк стадионында Азнакай шәһәрендә Татарстан Республикасы көненә һәм нефть һәм газ сәнәгате хезмәткәрләре көненә багышланган спорт чаралары узды, анда 350 дән артык кеше катнашты.

Тэги: ГТО

Әлмәттә «Спорт – тормыш нормасы» федераль проекты кысаларында «Демография» милли проекты кысаларында сәламәтлеге мөмкинлекләре чикләнгән затлар өчен ГТО тесты узды.

дүшәмбе

Балалар үзләре разминка үткәрделәр һәм ГТО сынауларына керештеләр

Тэги: ГТО

шимбә

23 августта Бөгелмәнең үзәк мәйданында гаилә командалары арасында Татарстан Республикасы көненә, Бөгелмә шәһәре көненә һәм нефть һәм газ сәнәгате хезмәткәрләре көненә багышланган «ГТО уеннары» узды.

Тэги: Спорт — тормыш нормасы ГТО Гаилә елы

чәршәмбе

Чара мәгариф һәм фән өлкәсе хезмәткәрләренең республика август конференциясе кысаларында узды.

чәршәмбе

Спорт чарасында физкультура укытучылары белән бергә Спас муниципаль районы Башкарма комитетының мәгариф бүлеге хезмәткәрләре, район балалар сәламәтләндерү-белем бирү үзәге директоры Кузнецов Юрий Евгений улы да катнашты.

сишәмбе

Яңартылган объектны капиталь ремонттан соң район башлыгы Равил Хисаметдинов район бүлекчәләре, идарәләре җитәкчеләре һәм халык катнашында ачты.

дүшәмбе

Физкультурачылар көне «Спорт - тормыш нормасы» федераль проектын һәм «Демография»илкүләм проектын гамәлгә ашыру кысаларында үткәрелә.

шимбә

Быел илнең төп спорт бәйрәме Гаилә елы флагы астында, гаилә кыйммәтләренә басым ясап узды.