ГТО мобиль мәйданчыгы Татарстан Республикасы Дәүләт Советына депутатлар сайлауларда тавыш бирү өчен Биектау районының 4 сайлау участогында эшләде

2024 елның 9 сентябре, дүшәмбе

Биектау районы халкы иртәдән мәдәният йорты янында, 6 нчы урта мәктәп участогында, Дөбъяз һәм Шәпше авылларында кем сынауларын уза алды. Тавыш бирүдә катнашучылар озынлыкка сикерделәр, пресс чайкадылар, отжимание ясадылар һәм алга авыштылар. Иң өлкән спорт сөючегә – 76 яшь, ә кечесенә – 3 яшь. Яшенә карамастан, ГТО барысына да ошады.

Һәр чара саен ГТОның мобиль мәйданчыклары үз көчләрен сынап карарга теләүчеләрне күбрәк җәлеп итә, ә соңыннан спорт белән шөгыльләнүгә.

Исегезгә төшерәбез, ГТО комплексы чаралары «Спорт – тормыш нормасы» федераль проектын «Демография» милли проектын гамәлгә ашыру кысаларында уза.