Минзәләдә физкультурниклар көнен билгеләп үттеләр

2024 елның 12 августы, дүшәмбе

10 августта Минзәлә шәһәрендә Физкультурачылар көнен бәйрәм итүгә багышланган спорт чаралары узды. Әлеге чара кысаларында районның иң яхшы спорт өлкәсе вәкилләре бүләкләнде. Лаеклы бүләкләр алучылар арасында Минзәләдә спортны үстерүдә актив катнашучы тренерлар, спортчылар һәм башка белгечләр бар иде. Алар барысы да грамоталар, дипломнар һәм бу мөһим өлкәгә керткән өлешләре өчен рәхмәт хатлары алдылар.
Моннан тыш, «Юбилейный» урта мәктәбенең спорт залында физкультурачылар Көненә багышланган 2011-2012 елгы кызлар арасында пляж волейболы буенча ярышлар узды.
Урыннар түбәндәгечә бүленде:
1 урын - Скрябина Яна, Калашникова Дарья;
2 урын - Скрябина Ева, Асадуллина Таисия;
3 урын-Галимәрданова Яна, Вахрушева Дарья;
4 урын — Васильева Дарья, Лебедева Ульяна.
«Олимпиец» лагеренда да физкультурачылар көне шулай ук актив узды, анда спортка катнашы булган һәм сәламәт яшәү рәвеше алып баручыларны хөрмәтләделәр һәм чарада катнашучылар ГТО нормативларын тапшырдылар.

Исегезгә төшерәбез, физкультурачылар көне «Спорт - тормыш нормасы» федераль проектын һәм «Демография»илкүләм проектын гамәлгә ашыру кысаларында үткәрелә.