Физкультурачылар көнендә Биектау районында капиталь ремонттан соң спорт комплексы ачылды

2024 елның 13 августы, сишәмбе

10 августта, Физкультурачылар көнендә, Биектау районында спорт комплексы үз ишекләрен ачты. Яңартылган объектны капиталь ремонттан соң район башлыгы Равил Хисаметдинов район бүлекчәләре, идарәләре җитәкчеләре һәм халык катнашында ачты.

Хәзер спорт комплексы – районда яшьләрне җәлеп итү үзәге. Биредә ГТО тестлаштыру үзәге урнашкан, төрле түгәрәкләр һәм дәресләр үткәрү өчен барлык шартлар да тудырылган.

Комплекс ачылганнан соң «Казан арты» паркында илнең төп спорт бәйрәмен бәйрәм итү дәвам итте. Чарада өлкәнең иң яхшы хезмәткәрләрен һәм тәрбияләнүчеләрен, ГТО отличникларын район башлыгы белән бергә ТР спорт министрының беренче урынбасары Хәлил Шәйхетдинов бүләкләде.

Сүз уңаеннан, спорт объектларын ачу күбрәк халыкны физик культура һәм спорт белән шөгыльләнүгә җәлеп итүгә ярдәм итә, бу «спорт – тормыш нормасы» федераль проекты «Демография» милли проекты максатларына туры килә.