Паралимпия чемпионы Ирина Полякова Баулы районы халкы белән ОВЗ белән очрашты

2024 елның 2 августы, җомга

2 август көнне Баулы районының 2нче номерлы спорт мәктәбендә Паралимпия чемпионы Ирина Полякованың сәламәтлеге мөмкинлекләре чикләнгән район халкы белән очрашуы булды. Очрашу «Демография» милли проектының «Спорт – тормыш нормасы» федераль проекты максатларына туры китереп узды, чөнки аның ярдәмендә катнашучылар физик культура һәм спорт белән шөгыльләнергә рухландылар.

Ирина Васильевна Полякова — Россия биатлончысы һәм чаңгычысы. Паралимпия уеннары чемпионы һәм көмеш призеры, күп тапкырлар дөнья чемпионы, терәк-хәрәкәт аппараты бозылган спортчылар арасында чаңгы узышы һәм биатлон буенча Россиянең Атказанган спорт мастеры.

Очрашу спорт мәктәбе холлында башланды, анда хөрмәтле кунакны Баулы районы башлыгы Ильяс Гозәиров каршы алды. Тыңлаучыларга Ирина Васильевна үзе турында сөйләде: балачагы, юлында очраган кыенлыклар һәм уңышлар турында; истәлекле медальләре һәм тырыш хезмәте турында, ул аны җиңүгә һәм төп Җиңүгә – үз-үзен җиңүгә алып килде. Тыңлаучылар әңгәмәдә актив катнаштылар: кулларын күтәрделәр һәм сораулар бирделәр.

Очрашу спорт залында дәвам итте, анда Ирина Полякова очрашуда катнашучыларны хәрәкәтләр координациясен, мантыйкны, фикерләүне, җитезлекне һәм чыдамлыкны үстерүче паралимпия спорт төре – бочча белән таныштырды. Укудан соң теләге булган һәркем берничә партия уйнады, кайберләре инде яхшы нәтиҗәләр күрсәтте.

Шулай ук очрашуда катнашучыларның үзләрен атуда сынап карау мөмкинлеге бар иде. Алар дәртләнеп эстафетада катнаштылар, оста итеп 5 тапкыр аттылар һәм эстафетаны икенче катнашучыга тапшырдылар. Катнашучыларга корал белән көрәшергә ГТО тестлаштыру үзәге хезмәткәрләре ярдәм итте.

Очрашу ахырында һәр катнашучы Ирина Васильевна кулыннан спортчының автографы белән исемле диплом һәм значок алды. Бүләкләү гомуми фотография белән тәмамланды.