Туган көнегез белән, Владимир Александрович!

2020 елның 25 августы, сишәмбе

25 августта Татарстан Республикасы спорт министры Владимир Александрович Леонов үзенең туган көнен билгеләп үтә.

Үз эшегез дәверендә Сез безнең республикада һәм илдә спорт ассоциацияләнә торган кеше булдыгыз. Бу вакыт эчендә бик күп халыкара, бөтенроссия һәм региональ ярышлар үткәрелде.

Татарстан шәһәрләре һәм районнарында профессиональ һәм массакүләм спорт тиз үсеш ала. Республикада кешеләр саны елдан-ел заманча спорт объектларында спорт белән шөгыльләнә һәм үз сәламәтлекләренә игътибар бирә.

Сезнең ярдәм белән республикабыз турында бөтен дөнья буйлап илебезнең спорт төбәге буларак беләләр, ул теләсә кайсы масштабтагы спорт чараларын уздырырга әзер. Искиткеч репутация, профессиональлек һәм спортка мәхәббәт сезгә елдан-ел яңа үрләргә ирешергә мөмкинлек бирә!

Татарстан Республикасы Яшьләр эшләре, спорт һәм туризм министрлыгы коллективы Сезне туган көнегез белән котлый һәм нык сәламәтлек, уңышлар һәм уртак эшебездә яңа җиңүләр тели! Алга гына!