Тукай районында физкультурниклар көне узды

2024 елның 12 августы, дүшәмбе
10 августта Тукай районының Яңа поселогында Физкультурачылар көненә багышланган ярышлар узды. Чарада районның 12 мәктәбеннән 38 спортчы катнашты.

Егетләр һәм кызлар йөгерүдә ярыштылар: кызлар 1000 метрга, ә егетләр 2000 метрга йөгерделәр. Шулай ук 4 х 150 метрлы катнаш эстафета узды, анда ике егет һәм ике кыздан торган командалар катнашты.

Тантаналы ачылышта Башкарма комитет җитәкчесенең социаль мәсьәләләр буенча урынбасары Юрий Васильев барлык физкультура укытучыларын, тренерларны һәм спортчыларны бәйрәм белән котлады.

Ярыш йомгаклары буенча беренче урынны – Комсомол мәктәбе командасы, икенче урынны – князь мәктәбе командасы, өченче урынны Түбән Суыксу мәктәбе командасы алды.

Бер үк вакытта Яңа бистәсенең универсаль спорт мәйданчыгында авыл җирлекләренең ирләр командалары арасында мини-футбол буенча район чемпионаты финалы да узды. Июль аенда узган зона уеннарында 11 команда катнашты.

Җиңүчеләр булып Комсомол авыл җирлеге спортчылары танылды, икенче урынны Круглополь авыл җирлеге командасы алды, өченче урынны Мәләкәс авыл җирлеге командасы алды.

Ярышларның барлык җиңүчеләре һәм призерлары медальләр, грамоталар, ә җиңүче командалар кубоклар һәм бүләк сертификатлары белән бүләкләнде.

Чара «Спорт - тормыш нормасы» федераль проекты «Демография» милли проекты кысаларында уздырыла.