гыйнвар, 2017 ел

Анда 1999-2001, 2002 һәм аннан да яшьрәк булган малайлар катнаша.

2017 елда беренче тапкыр Канадада «Сәләт-Монреаль» аланы эшли башлаячак. "Сәләт" аланы Монреаль шәһәрендә Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов ярдәме белән уза. Катнашучылар конкурс аша сайлап алыначак.

Татарстанның Азнакай шәһәре Балалар иҗаты үзәгендә “Иң яхшы вожатый” республика конкурсының муниципаль этабы финалы узды.

Татарстанның һөнәри белем бирү уку йортларында белем алучы студентлар өчен быел беренче тапкыр “Ел казанышы” республика бәйгесе уздырыла.

Евгения Тарасова чемпионатта Владимир Морозов белән парлы шуу төрендә чыгыш ясады.

28 гыйнвардан 2 февральгә кадәр «Байтик» сәламәтләндерү үзәгендә (Татарстанның Биектау районы, Крутушка бистәсе) XV Республикакүләм әйдаманнар осталыгының «Әйдаманнар мәктәбе» узачак.